31-latek w Sokolnikach okładał 39-latka drewnianą belką

Gmina Sokolniki
2023-05-28 09:43

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył kilkakrotnie drewnianą belką 39-latka. Agresor usłyszał już prokuratorskie zarzuty w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

23 maja, tuż przed północą, dyżurny wieruszowskiej komendy został powiadomiony, że do szpitala został przywieziony przez grupę osób mężczyzna z obrażeniami ciała. Na miejsce zostali skierowani policjanci, których wstępne ustalenia potwierdziły, że pacjent został pobity. 

Wieruszowscy kryminalni zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi ustalili miejsce, gdzie doszło do tego incydentu. - Tam podczas oględzin policjanci ujawnili ślady krwi, a także kastet i nóż - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP. - Ustalili i zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Dzięki skrupulatnej i wnikliwej pracy wieruszowskich stróżów prawa, 24 maja został zatrzymany 31-latek, podejrzewany o spowodowanie obrażeń ciała u 39-latka. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. 

Podczas przeszukania pomieszczeń, gdzie zamieszkuje napastnik, policjanci zabezpieczyli drewnianą belkę, którą uderzał pokrzywdzonego. - Agresor w miejscowości Sokolniki, na jednej z ulic, zaatakował 39-latka, zadając mu kilka uderzeń drewnianym przedmiotem po całym ciele. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę