30 lat braterstwa i motocyklowej pasji – jubileusz Klubu Motocyklowego SEMPER FIDELIS

REGION
2026-06-02 12:53

Rok 2026 jest wyjątkowy dla Klubu Motocyklowego SEMPER FIDELIS. Właśnie mija 30 lat od chwili, gdy podczas zlotu motocyklowego w Szklarskiej Porębie narodził się pomysł stworzenia organizacji, która połączy ludzi z różnych stron Polski wspólną pasją do motocykli, wolności i braterstwa.

Historia klubu rozpoczęła się w 1996 roku. To właśnie wtedy spotkało się trzech motocyklistów reprezentujących trzy części kraju: „LESZCZU" z Jawora na południu Polski, „QRA" z Wieruszowa z centralnej części kraju oraz „MAGNETO" z Ustki z północy Polski. Ich celem było stworzenie jednego, silnego klubu motocyklowego opartego na lojalności, przyjaźni i wzajemnym szacunku.

Podczas tych rozmów powstała nazwa SEMPER FIDELIS, inspirowana małym oddziałem Wojska Polskiego walczącego na Ukrainie. Nazwa szybko przypadła wszystkim do gustu i stała się symbolem wierności oraz oddania klubowym wartościom.

Kolejnym krokiem było stworzenie klubowego logo. Zadania tego podjął się „BALCER" – człowiek obdarzony wyjątkowym talentem artystycznym. To właśnie on zaprojektował znak, który do dziś jest symbolem klubu i rozpoznawalnym emblematem jego członków.

W 1998 roku klub posiadał już własne naszywki oraz siedmiu pełnoprawnych członków. Z roku na rok SEMPER FIDELIS rozwijał się coraz bardziej, przyciągając nowych motocyklistów i budując swoją pozycję w środowisku motocyklowym. Naturalnym krokiem stały się rozmowy dotyczące legalizacji klubu oraz przystąpienia do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych.

Przełomowym momentem był rok 2004. Podczas Kongresu w Myślenicach klub otrzymał oficjalne pozwolenie na jazdę w swoich barwach. Było to ogromne wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie pozycji SEMPER FIDELIS wśród polskich klubów motocyklowych.

Dziś członkowie podkreślają, że klub jest dla nich drugą rodziną. SEMPER FIDELIS posiada swoich przedstawicieli na ziemi łódzkiej oraz wielkopolskiej, a klubem zarządza President Klubu – Staszek.

Nowym etapem w historii organizacji stało się otwarcie w 2026 roku własnego Club House'u w miejscowości Kopaniny. To właśnie tam będzie biło serce klubowego życia oraz odbywać się będą najważniejsze wydarzenia.

Najbliższym z nich będą obchody 30-lecia Klubu Motocyklowego SEMPER FIDELIS. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 27 czerwca (sobota) 2026 roku w Club House SEMPER FIDELIS w Kopaninach. Organizatorzy zapowiadają wyjątkową atmosferę, spotkanie przyjaciół z całej Polski oraz wspólne świętowanie trzech dekad motocyklowej historii, przyjaźni i wierności klubowym zasadom.

Trzydzieści lat działalności pokazuje, że SEMPER FIDELIS to nie tylko klub motocyklowy, ale przede wszystkim społeczność ludzi połączonych pasją, lojalnością i wspólną drogą.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę