30 grudnia wybiorą nowego starostę

WIERUSZÓW
2021-12-27 09:17

W czwartek (30 grudnia) zostanie wybrany nowy starosta powiatu wieruszowskiego. Procedura ta będzie miała miejsce podczas sesji Rady Powiatu. Rezygnację musi złożyć cały Zarząd Powiatu. 

Jeszcze przed świętami, 17 grudnia, starosta Andrzej Szymanek złożył na ręce przewodniczącego Andrzeja Żórawia rezygnację ze stanowiska z dniem 27 stycznia 2022, wyrażając w ten sposób wolę dobrowolnego zaprzestania pełnienia tej funkcji i przejście na emeryturę. Starosta nie rozstaje się na dobre z powiatem, ponieważ nadal będzie pełnił mandat radnego Rady Powiatu. 

Złożenie przez starostę rezygnacji jest równoznaczne ze złożeniem rezygnacji przez cały Zarząd Powiatu. Obecnie w jego składzie zasiadają obok starosty, Stefan Pietras (wicestarosta) oraz Piotr Kowalczyk i Adam Musiała (członkowie). Dotychczasowy zarząd pełnić będzie swoje funkcje do 27 stycznia 2022 r. 

Podczas sesji w tym tygodniu wybrany zostanie jedynie nowy starosta. Członkowie Zarządu mają być zaakceptowani podczas kolejnej sesji. 

Rządząca większość, którą tworzą przedstawiciele PSL, KWW Wspólnoty Powiatu Wieruszowskiego oraz PO ma wskazać na starostę Stefana Pietrasa. Z naszych ustaleń wynika, że ten z kolei na wicestarostę wybierze Marka Kanickiego, szefa powiatowych struktur PSL, który dawniej pełnił funkcję wicestarosty sieradzkiego a dziś jest dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę