27-latek dał się nabrać. Bank i policja zapobiegły utracie prawie 100 tys. zł!

REGION
2023-05-26 09:15
27-latek dał się nabrać. Bank i policja zapobiegły utracie prawie 100 tys. zł!

Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zostali powiadomieni przez dział bezpieczeństwa jednego z banków o wpłacie dużej sumy pieniędzy na konto tak zwanego "słupa". Dzięki determinacji oraz szybkiej reakcji policjantów pokrzywdzony nie stracił 98 tys zł.

25 maja dyżurny Komedny Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał telefonicza informacje z działu bezpieczeństwa jednego z banków, że w Kępnie przy ulicy Broniewskiego pokrzywdzony wpłaca dużą sumę pieniędzy do wpłatomatu na konto tak zwanego "słupa", a następnie pieniadze te są wypłacane w innej części kraju za pomoca kodów BLIK. 

Dyżurni natychmiast w to miejsce wysłali najbliższy partol, który powstrzymał mieszkańca powiatu kęińskiego od dalszej wpłaty pieniędzy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, iż do 27-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego zadzwonił mężczyzna podając się za obsługę banku, informował pokrzywdzonego, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i próbuje zaciągnąć kredyt w jego imieniu. Oszust namówił pokrzywdzonego na zaciagnięcie pożyczki oraz na wypłatę wszystkich oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym. Natępnie pokrzywdzony miał wpłacić wszystkie pieniądze, ponad 130 tys. zł na podane przez oszusta konto bankowe. Dzięki czujności pracowników banku oraz szybkiej rekacji fukcjonariusz z Kępna, którzy powstrzymali  27-letniego kępnianina od dalszej wpłaty pieniędzy.  Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kępnie. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę