20-lecie koła pszczelarzy i nowy sztandar

WÓJCIN
2016-12-04 14:48

Międzygminne Koło Pszczelarzy „Dolina Górnej Prosny” w Wójcinie świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. Jubileusz został połączony z poświęceniem i przekazaniem sztandaru.

Uroczystość z tej okazji została zorganizowana w ostatnią niedzielę w Wójcinie. Pszczelarze z całego regionu oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej mszy sprawowanej w kościele parafialnym Św. Katarzyny. Gospodarze spotkania po modlitwie złożyli wiązanki pod pomnikiem poległych. Część oficjalna miała miejsce w Centrum Kultury Wsi, gdzie po wprowadzeniu sztandarów zaplanowano także bardzo ważną chwilę dla miejscowych pszczelarzy. A był to oczywiście dostojny sztandar, na którym z jednej strony znalazł się symboliczny plaster miodu a na drugiej mapa z gminami Łubnice, Bolesławiec i Czastary połączonymi doliną Prosny. – Dzisiaj również obchodzimy 20-lecie koła. Był to rok 1997, kiedy po 11-letnim okresie przerwy reaktywowało swoją działalność – przypomniała prowadząca Teresa Piotrowicz. – Osobą, która to uczyniła był obecny prezes pan Jan Tomaszewski. Był czas, że istniały koła powiatowe, potem powstały koła gminne i przyszedł 1984 r., kiedy występowały problemy z atakowaniem przez warozę, zaopatrzeniem w cukier. Po wielu latach koło zostało reaktywowane.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru nadano odznaczenia oraz przekazano gratulacje. 20-lecie zaszczyciło swoją obecnością wiele kół m.in. z terenu południowej Wielkopolski, powiatu wieruszowskiego oraz wieluńskiego. Nie zabrakło samorządowców oraz zaprzyjaźnionych organizacji.

(PaH) RyZ

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę