19 interwencji strażaków w powiecie wieruszowskim

Wichura nadal groźna
2022-02-17 10:45

Do godz. 10.30 w czwartek (17 lutego) strażacy w powiecie wieruszowskim odnotowali 19 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka wczesnym rankiem nawiedziła zachodnią część m.in. woj. łódzkiego. 

fot. KP PSP z Wieruszowa

- Było 6 zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. Są poprzewracane drzewa oraz zerwane linie energetyczne. W tej chwili strażacy pracują jeszcze w terenie - przekazał dla portalu tugazeta.pl bryg. Dariusz Górecki z KP PSP w Wieruszowie. 

Z danych udostępnionych przez dostawcę energii, bez zasilania pozostają miejscowości Bocian, Brzózki, Gąszcze, Głaz, Kaźmirów, Okoń oraz Pędziwiatry. 

Wyłączenie planowe ma miejsce w miejscowości Ryś w gminie Sokolniki. 

fot. czytelnik - fb

IMGW do godz. 18.00 prognozuje u nas m.in. wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

W regionie najbardziej ucierpiała gmina Błaszki, gdzie doszło do uszkodzeń budynków i wielu innych strat. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę