Tugazeta

15 lat dla oprawcy, 100 tys. zł dla matki!

Zapadł wyrok w Sądzie Apelacyjnym
2020-02-05 14:12

Sąd Apelacyjny w Łodzi zmniejszył wyrok dla oprawcy Nikosia z Wieruszowa. Zamiast 25 lat, Steve V. ma spędzić 15 lat w więzieniu! 

Wyrok, jaki zapadł niedawno w Sieradzu, złagodzono do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny zobowiązał jednocześnie obcokrajowca do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia dla matki. 

Wyrok zapadł jednomyślnie, jest prawomocny!  

- Sąd złagodził wyrok, bo kara 25 lat jest karą szczególną - mówił sędzia Krzysztof Eichstaedt. - Jest to kara niewspółmiernie wysoka w stosunku do czynu. Nikt nie ma wątpliwości co do winy. Co prawda przestępstwo to zasługuje na najwyższe potępienie, ale nie trudno wyobrazić sobie dużo bardziej brutalne przestępstwa i to dla nich są zarezerwowane kary szczególne.

Jak tłumaczył dalej sprawozdawca - niewątpliwie doszło do zgwałcenia chłopca, ale przyczyną jego śmierci nie było zabójstwo, a pobicie ze skutkiem śmiertelnym, bo o zgonie chłopca zdecydował jeden cios w głowę.

Prokuratura ma rozważyć kwestię kasacji wyroku do Sądu Najwyższego. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę