120 wniosków o świadczenie ratownicze w powiecie wieruszowskim

Strażacy, którzy wyjeżdżali do akcji, otrzymają pieniądze
2022-03-15 14:19

Już 120 wniosków o ustalenie świadczenia ratowniczego wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie. Komenda rozpatrzyła 91 podań. Strażacy – ochotnicy, którzy przez wiele lat wyjeżdżali do akcji ratowniczo – gaśniczych mogą liczyć na comiesięczny dodatek emerytalny w wysokości 200 zł.

Jak zaznaczają autorzy ustawy, świadczenie ma być waloryzowane. Prawo do otrzymywania pieniędzy przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) - przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w OSP.

Prawo do tego świadczenia przysługuje po osiągnięciu przez mężczyznę 65 roku życia, a przez kobietę 60 roku życia. Świadczenie wypłaca Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA: wypłata następuje miesięcznie, do 15. dnia każdego miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym przyznano świadczenie ratownicze. Osobie, która złoży wniosek o przyznanie świadczenia ratowniczego w terminie 9 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, przyznaje się prawo do świadczenia ratowniczego od miesiąca wejścia w życie ustawy, o ile w miesiącu tym spełniała wszystkie niezbędne warunki do nabycia prawa do świadczenia ratowniczego.

Wszelkie dokumenty dotyczące świadczenia emerytalnego znajdują się na stronie internetowej KP PSP w Wieruszowie. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę