Tugazeta

100 osób grało w LoLa

WIERUSZÓW
2019-02-22 13:39

Około 100 osób spotkało się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie aby rozegrać kolejną edycję turnieju League of Legends. 

Gra przeprowadzana jest w okresie ferii, w czasie wolnym od zajęć. To sposób na integrację, dobrą zabawę i spędzenie w napięciu kilku godzin. - Przyjechały drużyny z bardzo odległych miejsc, bo jest nawet drużyna z Sieradza, jest drużyna z Kępna, są także oczywiście drużyny z Wieruszowa – zdradził organizator turnieju Rafał Kowalczyk, który jest nauczycielem w ZSP. - Frekwencja jest bardzo wysoka, mamy 100 zawodników uczestniczących. Cały turniej rozgrywa się dobrze, prognozujemy, że mecze będą grane do około godz. 17.00. 

Zasady gry są stosunkowo proste. - Trzeba zniszczyć przeciwnikowi towery – wieże przeciwnicze oraz „Nexusa”, który jest ostatni – powiedział nam jeden z graczy. - Po prostu trzeba grać drużynowo i zniszczyć przeciwników jak najszybciej. 

Rozgrywki w tym roku wsparła Młodzieżowa Rada Miejska. - Byłam tutaj osobiście 2 lata temu i zauważyłam jaką popularnością się to cieszy, widzę jak to wciąga młodzież – przyznaje Julia Cieplik. - Myślę, że to był bardzo dobry pomysł z naszej strony aby to wspierać. 

- Jesteśmy od tego aby wspomagać i rozwijać młodzież tutaj w Wieruszowie, więc przyszłyśmy i wspomagamy, aby było widać, że coś jednak robimy dla naszej młodzieży, i ta młodzież z tego korzysta – dodała Aneta Mielcarek. 

- Turniej został bardzo fajnie przygotowany – uważa Hubert Polak. - Jestem w stanie powiedzieć, że na pewno nagrody zachęcają wszystkich do wspólnej zabawy i gry. 

Organizator zauważył i podziękował, że rozgrywki zostały wsparte przez Powiat Wieruszowski, Młodzieżową Radę Miejską, Gigabyte razem z firmą Active Media, WifiMAX, Mateusza Puchalskiego oraz oczywiście szkołę. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę