Relacja drużyny z Galewic

2015-04-18 17:32

Podziałem punktów zakończyły się młode derby powiatu wieruszowskiego. UKS GALGAZ mimo prowadzenia 2:0 i kilku okazji na podwyższenie wyniku tylko zremisował z Prosną Wieruszów 2:2.

UKS GALGAZ - Prosna Wieruszów 2:2
Bramki:
1:0 Damian Małys 2' (asysta J. Małys)
2:0 Tomasz Ociepa 16' (asysta J. Małys)
2:1 Prosna Wieruszów 40'
2:2 Prosna Wieruszów 65'

UKS GALGAZ:Duś - Jaśniak, Trała, Kurzyński, Karsznia - Ociepa, Lisiak, Kacała, J. Małys - Jagielski (od 73' Walczak), D. Małys (od 73' Gabrych)

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, już w drugiej minucie piłkę do bramki gości skierował Damian Małys, wykańczając akcję Jakuba Małysa. Prosna szybko chciała odpowiedzieć, jednak dwukrotnie na posterunku był Piotr Duś. W 16 minucie idealne podanie w tempo od Jakuba Małysa otrzymał Tomasz Ociepa, który ograł obrońcę i podwyższył na 2:0. W kolejnych minutach seria rzutów rożnych galewiczan nie dała podwyższenia prowadzenia. W 40 minucie bramkę do szatni zdobyli natomiast goście. Uderzenie zawodnika Prosny wylądowało w okienku. Do przerwy 2:1.

Po zmianie stron zawodnicy UKS GALGAZ kontrolowali przebieg meczu i seryjnie marnowali okazje na bramki. Rzutu karnego po faulu na Ociepie nie wykorzystał Jakub Małys, w sytuacji sam na sam spudłował wspomniany Ociepa, po uderzeniu głową spudłował również Damian Małys, a w końcówce spotkania w bardzo dobrej sytuacji przestrzelił Bartosz Kacała. Goście odpowiedzieli tylko groźnym uderzeniem z rzutu wolnego, ale na kwadrans przed końcem dość niespodziewanie wyrównali. Piłkę do bramki skierował zawodnik Wieruszowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik już do końca nie uległ zmianie. Oba zespoły stworzyły ciekawe spotkanie i zagrały z ambicją i zaangażowaniem.

Po dziewięciu zwycięstwach i dwóch remisach podopieczni trenerów Marcina Patkowskiego i Romana Pazka są niepokonani w lidze okręgowej trampkarzy. Dziś jednak to bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego.