Pierwsze punkty Prosny na własnym boisku

Piłka nożna
2015-08-24 19:01

W pierwszym spotkaniu sezonu 2015/16 na własnym boisku wieruszowska Prosna zasłużenie pokonała KKS Kurów 2:0 po bramkach zdobytych przez Piotra Wróbla oraz Łukasza Aplasa.

Prosna Wieruszów - KKS Kurów 2:0 /1:0/

1:0 Wróbel /25/

2:0 Aplas /76/

Prosna: Kaleta, Zawieja, M. Poprawa /76 Owczarek/, Giery, Błażejewski, Aplas, Grajerz, Gocha /68 Rzeźnik/, Siatkowski /46 Zarych/, Wróbel, Tomala.

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze wieruszowskiej Prosny w rozgrywkach sieradzkiej klasy A  grupa I. Piłkarze trenowani przez Włodzimierza Dwernickiego po zwycięstwie w ub. tygodniu  na wyjeździe z Rolnikiem Skąpa, tym razem pokonali na własnym boisku KKS Kurów.  Pierwsze  minuty niedzielnego spotkania należały do gospodarzy, którzy znacznie częściej byli w posiadaniu piłki, jednak nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki, a strzały z dalszej odległości m.in. Bartosza Siatkowskiego minimalnie chybiły celu. Dopiero w 25  min. na strzał z ponad  20 m. zdecydował się Piotr Wróbel. Precyzyjnie uderzona piłka znalazła miejsce w siatce gości i Prosna objęła prowadzenie. Po zdobyciu prowadzenia nasi piłkarze jakby uśpieni tym faktem oddali inicjatywę gościom, którzy w  38 min. mieli doskonała szanse na wyrównanie. Zmierzającą do bramki Prosny piłkę w ostatniej chwili zdołał jednak wybić ręką na rzut rożny Patryk Kaleta. Pierwsze minuty po przerwie to gra wyrównana. Z upływem czasu ponownie inicjatywę przejęli nasi piłkarze. W 76 min. jedną z akcji skutecznie wykończył Łukasz Aplas, ustalając wynik spotkania na 2:0 do Prosny. W meczu z Kurowem na boisku pojawił się kolejny debiutant  wychowanek klubu Kamil Zarych, który w  min zastąpił Bartosza Siatkowskiego. Do drużyny powrócił również Paweł Rzeźnik, który ostatnie sezony spędził w Bolesławcu i Olszowie