MP w biegu na orientację

Relacja nadesłana do redakcji
2021-06-04 09:18

W minioną sobotę 29 maja w Rudawach Janowickich odbyły się Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Tym razem walczono na długim dystansie. Zawodnicy UKS GROM w Sokolnikach, UKS GOK Galewice oraz MUKS JUNIOR Ochędzyn dzielnie zmagali się z niezwykle wymagającymi trasami. Zawody rozegrane zostały w typowo górskim terenie o stromych zboczach, na którym występowały liczne formacje skalne oraz kamienie.

Przynależność do ścisłej krajowej czołówki potwierdziła Milena Cegiełka zajmując 7 miejsce. Gratulacje dla zawodniczki kategorii K-16. Jarosław Krzyżostanek w kategorii M-45 zajął 17 miejsce, Jacek Ertel w kategorii M-18 został 19 zawodnikiem w kraju, a Mikołaj Hryciuk w kategorii M-16 uplasował się na 33 miejscu. Podziękowania również dla pozostałych zawodników za podjęty trud.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Gminy Sokolniki oraz Gminy Galewice.