Młode derby dla Gal - Gazu

Liga okręgowa trampkarzy: Prosna - UKS GALGAZ
2014-09-17 21:00
W drugiej kolejce sieradzkiej ligi okręgowej drugie z rzędu zwycięstwo trampkarzy UKS GALGAZ. Młodzi piłkarze pokonali w Wieruszowie tamtejszą Prosnę 3:1. Dwa gole dla Galewic strzelił Jakub Małys, jedną bramkę zdobył Marcin Trała!

Prosna Wieruszów - UKS GALGAZ Galewice 1:3
Bramki:
0:1 Marcin Trała 5'- rzut karny (faulowany Ociepa)
0:2 Jakub Małys 42' (asysta Ociepa)
1:2 Prosna Wieruszów 44'
1:3 Jakub Małys 71'

UKS GALGAZ: Duś - Jaśniak, Szkudlarek, Trała, Żmidziński - Ociepa (od 78' Świątek), Lisiak, Kacała, J. Małys (od 77' Musialski) - Walczak (od 41' Gabrych), Jagielski (od 73' Karsznia)

W dzisiejszym spotkaniu nie mógł wystąpić Wojciech Kurzyński, który z powodu urazu nie będzie grać przez przynajmniej miesiąc. Obowiązki kapitana drużyny przejął Jakub Jaśniak. Choroba zatrzymała również Damiana Małysa.

W derbach powiatu szybkie prowadzenie podopiecznych Marcina Patkowskiego i Romana Pazka. W 5 minucie faulowany w polu karnym był Tomasz Ociepa, a rzut karny na gola zamienił Marcin Trała. W pierwszej połowie galewiczanie mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia gola. Wspomniany Ociepa w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką, a próba Bartosza Kacały zza pola karnego, choć nie bez trudu, padła łupem bramkarza Prosny. Rywale odpowiedzieli uderzeniem z dystansu, które przeszło nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się równie dobrze jak pierwsza. Już dwie minuty po wznowieniu gry UKS GALGAZ prowadził 2:0. Po szybkim ataku i podaniu Tomasza Ociepy, bardzo dobrze zachował się Jakub Małys i pewnym uderzeniem podwyższył rezultat. Chwilę później, kontaktowy gol drużyny z Wieruszowa. Niegroźne dośrodkowanie rywala i piłka wylądowała w siatce Piotra Dusia, który w tej sytuacji popełnił błąd. Galewiczanie mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku, jednak dwukrotnie Ociepa nie skierował piłki do bramki Prosny w świetnej sytuacji. W kolejnej nasz zawodnik będąc w pełnym biegu i mając przed sobą tylko bramkarza był faulowany przed "szesnastką". Marcin Trała z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.  Gospodarze również stworzyli sobie bardzo dobrą okazję. Piłka  po "główce" rywala trafiła w poprzeczkę. Na dziewięć minut przed końcem na 3:1 podwyższył Jakub Małys i tym samym ustalił wynik meczu.

Drużyna UKS GALGAZ zajmuje pozycję lidera tabeli!

Fot: GOSIA SKOLANKIEWICZ