Jak znaleźć nowe biuro?

Materiał partnera
2021-10-28 13:15

Dla wielu rozwijających się firm nadchodzi czas, kiedy ich dotychczasowa powierzchnia biurowa przestaje odpowiadać ich potrzebom i muszą przeprowadzić się do nowej. Zanim jednak podpiszesz długoterminową umowę z właścicielem nieruchomości komercyjnej, ważne jest, aby przemyśleć pewne szczegóły dotyczące pracowników, celów rozwoju i ogólnej struktury firmy.

Wyposażenie budynku

Przestrzeń biurowa stała się swoistym narzędziem rekrutacyjnym. Ich właściciele coraz częściej oferują swoim najemcom kreatywne udogodnienia. Teraz mniejsze firmy mogą zapewnić potencjalnym i obecnym pracownikom dodatki, które kiedyś były dostępne wyłącznie dla większych firm z kampusami korporacyjnymi. W większych polskich miastach nikogo już nie powinien dziwić widok biura w budynkach z dziennymi placówkami opieki dziennej, pralniami chemicznymi, siłowniami, terenami zielonymi, kawiarniami itp.

Czas dojazdu pracownika

Wszystkie firmy wykorzystujące nieruchomości jako integralny element swojej działalności powinny określić czas dojazdów, jaki ich pracownicy będą musieli przeznaczyć przy zachowaniu optymalnej wydajności pracy. Pomaga również poznać pulę siły roboczej, z której możesz skorzystać w odniesieniu do swojej placówki. Tutaj również należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki planujesz się rozwijać lub potencjalnie minimalizować straty. Pomaga to w strategii najmu i pozyskiwaniu preferowanej powierzchni.

Jak przestrzeń odzwierciedla Twoją kulturę

Zamierzasz podążać za starym modelem biura, czy chcesz stworzyć zespołową kulturę otwartej przestrzeni biurowej bez zamkniętych drzwi? Wielu odnoszących sukcesy prezesów rezygnuje z tradycyjnego krajobrazu zamkniętych drzwi i przygnębiających kabin. Ważną rzeczą przy wyborze przestrzeni biurowej jest upewnienie się, że wszystko znajduje się na jednym piętrze, ponieważ wszyscy możemy się zgodzić, że czas to pieniądz, a pokonywanie schodów lub wind go marnuje.

Wzrost akomodacji

Podczas poszukiwania powierzchni biurowej często pomija się dwa czynniki, a mianowicie przyszły rozwój i kulturę. Rozwój jest trudny do przewidzenia, ale nie chcesz przerastać swojej przestrzeni. Poszukaj miejsc 20% większych, niż potrzebujesz. Następna jest kultura. Czy Twoi pracownicy potrzebują cichej przestrzeni do wykonywania połączeń? Dużych stoły do wspólnych posiedzeń? Zastanów się, czym powinno charakteryzować się Twoje biuro i jaką rolę odegra przestrzeń.

Różnorodność otwartych i prywatnych przestrzeni

Należy pamiętać, że „koncepcja otwartej przestrzeni roboczej” może być świetna do budowania relacji w zespole, ale długoterminowo pracownicy często są sfrustrowani rozproszeniem całkowicie otwartej przestrzeni roboczej i brakiem produktywności. Zapewnij prywatne przestrzenie do rozmów, dogadywania szczegółów z Klientami i wykonywania pracy w napiętej osi czasu, a także otwarte przestrzenie do pracy zespołowej.

Podsumowanie

Szukanie nowego biura nie należy traktować w charakterze kolejnego zadania do odhaczenia przez właściciela firmy. Proces ten bowiem potrzebuje odpowiedniego wkładu pracy, aby faktycznie móc znaleźć przestrzeń optymalną dla dalszego rozwoju danego przedsiębiorstwa.

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.