2016-05-04 12:12
Zatrudnię kierowcę kat. B z doświadczeniem (chłodnia) Tel. 788 990 231
2016-05-04 11:34
Sprzedam działkę w miejscowości Klatka (prąd, woda, gaz, kanalizacja) Tel. 601 872 592(r)
2016-05-04 11:22
Sprzedam działki budowlane uzbrojone po atrakcyjnej cenie Świba-Wierzbięcin Tel.669 546 444(r)
2016-05-04 11:15
Przyjmę ziemię lub gruz. Kolonia Osiek tel: 721084667.
20 – lecie PSP Wieruszów!
2012-05-09 22:31
Awanse, odznaczenia oraz galowa uroczystość

W założeniu miała to być uroczystość bez nagiętego splendoru, blasków fleszy czy bardzo chętnie i łatwo cytowanej „pompy”, jednak mając na względzie ogromne zaangażowanie oraz trud niejednokrotnie ocalającej życie pracy, nietaktem byłoby nie skreślić czegoś o (naszych) zawodowych strażakach...

W środę 9 maja Państwowa Straż Pożarna z Wieruszowa świętowała 20 – lecie  działalności na terenie powiatu wieruszowskiego. Podczas mszy św. odprawionej u o. Paulinów, dziękowano za trudną służbę. W trakcie ceremonii przyznania awansów oraz odznaczeń na rynku  obok  miejscowych weteranów służby pożarniczej pojawili się: Andrzej  Witkowski – łódzki komendant PSP, przedstawiciele OSP, policji, władze powiatu oraz włodarze poszczególnych gmin.

 – 20 ostatnich lat, to bardzo udany okres. Straż to dziś profesjonalna służba ratownicza odpowiednio wyposażona zarówno w kadrę kompetentnych ludzi jak i niezwykle potrzebny sprzęt. W chwili obecnej jesteśmy w stanie nieść pomoc wszystkim potrzebującym (…) o których 20 lat temu nie byliśmy sobie w stanie nawet pomyśleć. Wysokie notowania wieruszowskiej straży, to przede wszystkim zasługa całej naszej ekipy – mówił dla portalu tugazeta.pl  komendant Waldemar Kopacki.

Podczas środowych uroczystości nie zabrakło ciepłych słów oraz okolicznościowych upominków. Do mikrofonu usytuowanego przed urzędem bardzo ciepło wypowiadali się włodarze powiatu oraz gmin w niego wpisanych. Tak o strażakach mówił m. in. starosta Andrzej Szymanek – Współpraca z Państwową Strażą Pożarną układa się bardzo dobrze. Wasze działania są skuteczne i szybkie. Mieliśmy na to wiele dowodów podczas różnych katastrof, wypadków, klęsk żywiołowych. Przy każdej sytuacji kryzysowej straż działała natychmiastowo. Za wasze zaangażowanie, aktywność i służbę w imieniu całego powiatu chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować – mówił.

Na rynku wręczono awanse nadane przez MSWiA, Komendanta Głównego PSP, Komendanta Wojewódzkiego, Komendanta Powiatowego oraz odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny ZOSP RP. Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem w Wieruszowskim Domu Kultury.  

I. Awanse w korpusie oficerów straży pożarnej:

·        awans na stopień mł. kpt. – st. asp. Sławomir Kapral

·        awans na stopień mł. kpt. – asp. Mirosław Muszalski

II. Awanse w korpusie aspirantów straży pożarnej:

·        awans na stopień asp. sztab. – sp. asp Marek Nowak

·        awans na stopień st. asp.    – asp. Arkadiusz Kaczmarczyk

·        awans na stopień st. asp.    – asp. Waldemar Pilarski

III. Awanse w korpusie podoficerów straży pożarnej:

·        awans na stopień st. sekc. – sekc. Wojciech Winkowski

IV. Awanse w korpusie szeregowych straży pożarnej:

·        awans na stopień st. str. – str. Zbigniew Kozera

Odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny ZOSP RP:

·        Mł. kpt. Andrzej Sołyga     – Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

·        St. ogn. Krzysztof Leszczyński – Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

·        Kpt. Damian Polowy – Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

TEKST & FOTO - PATRYK HODERAGALERIA NR:
1 2 3 4 5 6 7 8
KOMENTARZE [12]:
Strateg   2012-05-09, 22:51    
Składam wyrazy Szacunku i serdeczne Podziękowania dla Waszej Służby i obyście mieli jak najmniej wyjazdów do zdarzeń. Powodzenia w dalszych latach ciężkiej służby. Pozdrawiam
grot   2012-05-09, 23:00    
Strażakom należą sie brawa i wielkie podziekowania za to co dla nas robia.I nie sa to słowa rzucane na wiatr. Tylko uważam że 2 godz.blokowac rynek to jakas paranoja. Dlaczego tego nie zrobiono na placu PSP boi przecież tak widzów nie było a zdjęcia na tugazecia tak by było. Więc potrzeba jest Panie Starosta odrobina rozumu. A strażakom chwała jeszcze raz.Mysle że z okazji awansów też jakaś kasiorka była Panie Komendancie Kopacki.Pozdrawiam
miszczwstrzaniu   2012-05-09, 23:12    
A ja mysle Panie Grocie, że im się to należało nawet w imię zablokowania Rynku. Ci ludzie szarpią pory i marynary na codzień żeby do Pana dojechać jak się Panu zajara w czerepie albo pod czajnikiem. Cenię Pana cięte riposty ale niech Pan tez doceni może to ze jak którys z tych chłopców zginie w imie głupoty zwykłego mieszkańca jakim także i pan z pewnością jest to jego kondukt załobny przejdzie polnymi drogami a nie przez Rynek. Może wtedy będzie pan tam szedł na grzyby i znowu Panu zablokują.
kondzik   2012-05-09, 23:51    
do Miszczawstrzaniu, skup się na tym w czym jestes najlepszy!! bo mimo że praca strażaka do łatwych nie należy ,to czemu mają słuzyć takie parady na rynku ?? Wiem że wielu ludzi sie na oburzy na moje słowa ,ale w Wieruszowie zwyczajowo jest robic cos na pokaz !! A w tym wypadku włodarze miasta robią pokazówkę !! środa dzień targowy !! Dużo ludzi w mieście to rynek blokujemy !!Zresztą to nie jest dziwne ,zarząd dróg czesto pasy maluje własnie w środę !!A dzis ładnie odgrodzony parking!! gdzie biedni urzednicy zaparkowali ?? W tym czasie ??bo zwykle parking jest zajęty przez pracowników urzedu !!!A chłopaki ze straży skoro pracują w takim zawodzie to chyba wybrali go świadomie ??I skoro ratuja mienie innym to wiedzą że często cos sie pali bo ktos sie do Urzedu spieszył zwalniając sie wcześniej z pracy !!!
skomplikowany   2012-05-10, 00:33    
Brawo uroczystość, wiwat strażacy! a Ci z ciemnogrodu,którym to przeszkadza - nie wytykać nosa z domu i będzie bez was święty spokój!
współmieszkaniec   2012-05-10, 01:05    
Czy bohaterowie są tylko w bajkach??? Strażacy są prawdziwymi bohaterami na tym świecie, którzy codziennie nie patrząc na przeciwności losu i własne życie z ogromnym poświęceniem, oddaniem i miłością ruszają na ratunek innym. Ich maksyma to **Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek**. Dla mnie mogli nawet zablokować całe miasto, bo im się to po prostu należy! Widać trudno komuś przejechać 10 metrów dalej (ul. Przechodnia)aby objechać nasz piękny rynek. Pełna zgoda z użytkownikiem *skomplikowany*
Swojak   2012-05-10, 09:41    
Nasi strażacy wykonują trudny zawód w którym stykają się prawie codziennie z ludzkim nieszczęściem i dramatem.Z oddaniem ratują nasz dobytek i życie i nie bez powodu strażacy są grupą zawodową obdarzoną przez obywateli największym zaufaniem.Chwała im za to!!! Grot gorzej jest jak ludzie parkują przed strażą koło kina i blokują im wyjazd.
grot   2012-05-10, 10:56    
do miscczwstrzaniu: wie Pan tak przemyslałem i może faktycznie ma Pan racje. Moze człowiek czasami musi ten ruch zatrzymac bo cos ma wyższe cele. Ale nie ma ludzi co nie błądza i może ja tu tez zbłądziłem.Pozdrawiam
kate.   2012-05-10, 15:14    
Nasi przystojniacy ;-) chwała im, za to co robią. Zupełnie nie rozumiem problemu zatrzymania ruchu. Wydaję mi się,że za to co robią mogli nawet całe miasto zablokować. Nie ma Pan widzę innych problemów w życiu Panie Grot, tylko siedzenie na stronie łącznika i czepianie się zupełnie zbędnych rzeczy. A dla chłopaków jeszcze raz wyrazy szacunku.
ryt   2012-05-10, 17:04    
i chyba jest tu okazja pokazac jak mysla wlodarze tego państwa! Oczywiscie forujac innych a to mielismy przyklad po podwyzkach dla sluzb mundurowych (calkiem niedawno). Jesli ktośkolwiek obserwuje zycie codzienne to wie, że pierwsi wraz z pogotowiem ratunkowym zawsze sa strazacy- pierwsiktory ratują zycie i mienie ludzi, zakladów itp.!! i ostatni opuszczają te miejsca - nie ujumując innym sluzbom mundurowym praca starzakow naprawde nie da sie porownac do zadnej innej mundurowki. Oni ratują, zabezpieczaja, usuwają i czuwaja! Chwala im za to!!! Rzad jednak widzi to inaczej i to jest tragedia tego narodu
endriu   2012-05-10, 20:33    
Myślę,że warto zakończyć temat i typowe wieruszowskie mędzenie pewnej grupy osób. Strażacy nie zablokowali rynku ani dojścia do urzędu. A my po prostu normalniejemy. W każdym normalnym mieście ważne uroczystości odbywają się na rynku. Epoka pani burmistrz już się skończyła i możemy być również normalnym miastem, czy też miasteczkiem. Strażacy są jedyną grupą zawodową która cieszy się największym, ba, absolutnym zaufaniem społecznym. Jeżeli raz na 20, (słownie dwadzieścia) lat stanęli w mundurach galowych na wieruszowskim rynku w nieco innej roli, to wielka im chwał również za to. Ważnym tematem, chociaż nie pod tym tematem, jest modernizacja wieruszowskiego rynku właśnie pod wszelkiego rodzaju uroczystości. Z tego co pamiętam nasi nowi włodarze próbowali na początku coś z tym rynkiem zrobić, ale spotkali się z wielkim sprzeciwem radnych od pani burmistrz. Widziałem rynek w Kępnie. Jest ładny, ale brakuje na nim naturalnej zieleni. My mamy wspaniałe drzewa, które dają fajny cień i fajny **klimat**. Pozostaje kwestia odpowiedniego zagospodarowania i dostosowania naszego rynku do miejskich uroczystości. Proponuje wypowiadać się konstruktywnie w tym temacie. Oczywiście na innym forum. Jeżeli będzie koncepcja zagospodarowania rynku zgodna z wolą większości można wtedy zrobić referendum i żadni radni nie będą blokować nam rozwoju miasta. Osobiście jestem przeciw wycinaniu drzew, ale za wyprowadzeniem z rynku Floriana (jest wiele miejsc w Wieruszowie gdzie może stać z godnością)i zrobieniem fontanny. Reszta należy do fachowców od zagospodarowania tego typu miejskiej przestrzeni.
Zbigniew Hodera   2012-05-12, 11:18    
**Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”- te słowa Winstona Churchilla wypowiedziane w innych co prawda okolocznościach ale świetnie oddają to co wszyscy zawdzieczamy naszym Strażakom - serdecznie Wam dziękujemy za Waszą służbę.

DODAJ KOMENTARZ
REDAKCJA PORTALU www.tugazeta.pl NIE ODPOWIADA ZA TREŚĆ KOMENTARZY ZAMIESZCZANYCH PRZEZ INTERNAUTÓW.
Dodawanie komentarzy możliwe jedynie po zalogowaniu

OGŁOSZENIA | REKLAMA | KONTAKT
Copyright 2010-2012 Łącznik - Projekt i wdrożenie sklepy internetowe Kępno webmaster()tugazeta.pl
Top
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w opcjach przeglądarki. - ZAMKNIJ